Южни отстрани шампиона Раонич

23 Сеп., 2016
477 преглеждания

Руският ветеран Михаил Южни поднесе голямата изненада на тенис турнира в Санкт Петербург, след като елиминира шампиона Милош Раонич.Полковника, който е печелил титлата в състезанието в далечната 2004 година, победи втория в схемата от Канада след 2:6, 7:6(6), 6:4. Южни беше на две точки от загубата при 2:5 в тайбрека на втория сет, но успя да направи обрат.“Такъв мач мога да изиграя само тук, в Петербург.

Всяка моя топка попадаше в корта, публиката ми помогна също. Може би моята победа е била предопределена, просто нямам друго обяснение“, вкара малко мистика 34-годишният московчанин на пресконференцията.От своя страна Раонич не изглеждаше съкрушен. Той обяви, че се е надявал да вземе купата като сувенир, но сега не му остава нищо друго, освен да се отдаде на шопинг.

На четвъртфинал Михаил Южни се изправя срещу 19-годишния Александър Зверев. Германецът с руски корени победи местния любимец Даниил Медведев с 6:3, 7:5, като направи пет пробива.Беше определен и съперникът на водача в схемата Стан Вавринка. Това е финалистът от турнира в София Виктор Троицки, който спечели в сръбското дерби с Душан Лайович с 6:4, 6:4.

Мачът Вавринка – Троицки е последен в програмата на централния корт в петък.