Юношите започнаха с победа срещу Китай

27 Сеп., 2016
560 преглеждания

Отборът на България стартира с победа участието си в Купа „Дейвис“ за юноши до 16 години в Будапеща.В мач от група „С“ националите с капитан Пресиян Коев надиграха водача Китай с 2-1.Решителен беше мачът на двойки, в който Адриан Андреев и Леонид Шейнгезихт спечелиха с 6:3, 6:4 срещу Мо и Зао. В първата част българите направиха два пробива.

Във втората поведоха с брейк, но той беше върнат при 2:2. Адриан и Леонид решиха мача в последния, десети, гейм, когато при сервис на Мо поведоха с 40:0 и реализираха още първата си възможност.Преди това Андреев изравни резултата, след като се наложи със 7:5, 6:2 над Зао Линши в двубоя на първите ракети.Адриан губеше с 2:4, но успя да върне пробива, а след това да направи и още един за 6:5, след което затвори сета на свой начален удар.

Във втория след разменени пробиви в самото начало 15-годишният софиянец, който на 18 септември в Мец дебютира в турнир от АТР Тур, влезе в серия и взе четири поредни гейма до 5:1. При 5=2 Андреев сервираше за спечелаване на двубоя. Той уверено стигна до 40:0 и реализира втория си мачбол.В първия сингъл Леонид Шейнгезихт (на снимката долу) загуби от Му Тао с 1:6, 4:6.

Утре българите трябва да играят срещу състава на Аржентина, който надделя над Мароко също с 2-1. Първите два отбора от всяка група се класират на четвъртфинал.