Чилич острани финалиста от Откритото на Токио още на старта

3 Окт., 2016
466 преглеждания

Марин Чилич се разправи с миналогодишния финалист от Откритото първенство на Токио. Хърватската първа ракета спря още в първи кръг французина Беноа Пер в странен мач с 6:0, 4:6, 6:3.Чилич е поставен под номер 4 в основната схема. Той започна ударно мача, като направи пет аса и само за 20 минути взе първия сет в Ариаке Колизеум.

Въпреки това Пер не се отказа. Той направи пробив в седмия гейм на втория сет, спаси пет брейк-точки за 5:3 и изравни сетовете.Хърватинът обаче показа здрави нерви и не се срина. Той направи решителен пробив в шестия гейм и спечели мача, въпреки че съперникът му спаси два мачпойнта в края.

Следващият съперник на Чилич ще е Фернандо Вердаско, който победи преминалия през квалификациите представител на домакините Го Соеда с 6:7 (2), 6:3, 6:3.В друг мач Жоао Соуса се справи с Мартин Клижан с 4:6, 6:3, 6:3 и чака победителя от мача между голямата местна звезда и номер 1 в схемата Кей Нишикори и американеца Доналд Йънг.