Григор Димитров с чист успех на старта в Монте Карло

8 Апр., 2024
16 преглеждания

Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира от сериите „Мастърс“ в Монте Карло с награден фонд от фонд 5 950 575. Поставеният под №9 в схемата българин победи със 7:5, 6:2 №138 в световната ранглиста Валентин Вашеро от Монако. Срещата продължи точно 90 минути. Това е победа №21 за Григор от началото на годината.

Във втория кръг Димитров ще играе срещу победителя от мача между Матео Беретини (Италия) и Миомир Кецманович (Сърбия).Холгер Руне е един от евентуалните съперници на Григор в третия кръг, а при достигане до четвъртфиналите най-вероятен противник ще е Яник Синер.Българинът допусна пробив още в първия гейм в мача срещу Вашеро, но успя веднага да отговори с рибрейк за 1:1. Димитров изпусна един сетбол при 5:4 и сервис за Вашеро, но при 6:5 направи пробив и спечели първата част.

Димитров проби за 3:1 във втория сет, а след това направи още един пробив за 6:2.