Кийс прекъсна победната серия на Квитова

7 Окт., 2016
420 преглеждания

Мадисън Кийс успя да запази нервите си и записа драматична победа над Петра Квитова на четвъртфиналите на силния турнир на твърди кортове в Пекин, който е от категория „Премиер задължителен”. Водейки в резултата със сет и пробив във втория, Кийс изглеждаше сигурна победителка. Квитова обаче показа характер и успя да вкара срещата в трети сет, който се реши в тайбрек в полза на Кийс. В крайна сметка американката се наложи с 6:3, 6:7 (2), 7:6 (5) в двубой, който продължи 2 часа и 41 минути.

По този начин Кийс изравни резултата в серията директни дуели с Квитова на 3:3. Освен това американката сложи край на серията от 8 последователни успеха на чехкинята.На полуфиналите втората ракета на САЩ ще срещне спечелилата двубоя между Йохана Конта и Шуай Жанг.