Пиронкова започна годината с победа

1 Ян., 2017
385 преглеждания

Пиронкова започна годината с победа Свързани новини
Пиронкова открива сезона на 1 януариСвързани турнири Shenzhen OpenСвързани играчи
Цветана Пиронкова Галина Воскобоева Тагове
Цветана Пиронкова Галина Воскобоева 01-01-2017 11:57 | Станко Димов Цветана Пиронкова започна сезон 2017 с победа. Най-добрата българска тенисистка се наложи с 6:4, 5:7, 6:3 над Галина Воскобоева в среща от първи кръг на турнира на твърди кортове в Шензен, Китай. Двубоят продължи близо 2 часа и 20 минути и предложи множество обрати, които в крайна сметка завършиха успешно за Пиронкова. Във финалния трети сет Цвети изоставаше с 0:2 гейма и отрази 5 точки за нов пробив, след което записа впечатляваща серия от 5 последователни гейма на сметката си, преди да затвори мача.

Благодарение на успеха Пиронкова си гарантира 30 точки за ранглистата, а във втори кръг българката ще срещне американката Алисън Риск. При нов успех Цвети ще се класира за четвъртфинал, където е възможен дуел с водачката в схемата Агниешка Радванска. ПОБЕДАТА НА ПИРОНКОВА ГЕЙМ ПО ГЕЙМ _____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.