Конта си уреди четвъртфинал срещу Серина

23 Ян., 2017
384 преглеждания

Конта си уреди четвъртфинал срещу Серина Свързани новини
И световната №1 в жените отпадна в МелбърнСвързани турнири Australian OpenСвързани играчи
Серина Уилямс Йохана Конта Тагове
конта серина лучич мелбърн 23-01-2017 05:14 | Любомир Тодоров Последната останала британка на Australian Open Йохана Конта стигна до четвъртфиналите, където ще срещне Серина Уилямс.Деветата поставена тенисистка победи Екатерина Макарова от Русия с 6:1, 6:4 за 69 минути. Сервисът на Конта работеше добре, а дълбоките й ретури затрудняваха левичарката от Москва и тя спечели лесно първия сет.Във втория Макарова намери решение и ритъм и поведе с 4:1.

Но след това Конта спечели следващите пет гейма, за да спечели двубоя.Шесткратната шампионка от Мелбърн Серина Уилямс се наложи със 7:5, 6:4 над чехкинята Барбора Стрицова.Американката не приличаше на себе си. Уилямс допусна два пробива в началото на мача, вкара едва 46 процента първи сервис, но спечели.

Серина затвори първата част едва при осмия си сетпойнт. Във втората втората в схемата проби в последния гейм, за да грабне победата.“Добре е да знаеш, че имаш план „Б“. Не сервирах добре днес, а и тя правеше чудесни ретури.

Добре е, че мога да спечеля, дори когато нямам ден“, призна Уилямс след мача.В друг двубой ветеранката Миряна Лучич-Барони от Хърватия продължава своя път. Тя отстрани американската квалификантка Дженифър Брейди с 6:4, 6:2. _____Мобилната версия на Tennis24.

bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК! Коментари На Живо

Australian Open 2017 1 2 3

Григор Димитров

23-01-2017 08:00

Денис Истомин

Блог От авторитеНазаем Новини Най-четениПоследни Турнир на седмицата Турнир: Australian OpenКатегория: Голям ШлемМясто на провеждане: Мелбърн, АвстралияНастилка: ТвърдаНаграден фонд: A$22,624,000Official Website | Livescore