4 Февр., 2017
367 преглеждания

Шампионът Аржентина пред отпадане Свързани турнири
Купа ДейвисСвързани играчи Новак ДжоковичТагове
купа дейвис лоренци сепи джокович 04-02-2017 07:47 | Любомир Тодоров Отборът на Аржентина е много близо до отпадане още в първия кръг на Световната група на Купа „Дейвис“. Шампионите от 2016 година губят с 0-2 срещу Италия в Буенос Айрес.Паоло Лоренци (на снимката) победи с 6:3, 6:3, 6:3 Гуидо Пея, а след това Андреас Сепи се наложи над Карлос Берлок с 6:1, 6:2, 1:6, 7:6(6).“За първи път се чувствам некомфортно да играя у дома“, призна Пея.

Мината година аржентинците спечелиха и четирите си двубоя навън.Австралия е първият отбор, който си осигури място на четвъртфиналите. В мача на двойки в Куйонг Джон Пиърс и Сам Грот победиха Ян Шатрал и Иржи Весели с 6:3, 6:2, 6:2 и така домакините поведоха с 3-0 срещу Чехия.В Осиек хърватинът Франко Шкугор, който е извън първите 200 в ранглистата, победи испанеца Пабло Кареньо Буста с 3:6, 6:3, 6:4, 4:6, 7:6(6) в четиричасов двубой.

След това шампионът от София Роберто Баутиста Агут възстанови равенството, като спечели срещу Анте Павич с 6:4, 6:2, 6:3.Сърбия води с 2-0 в Ниш срещу Русия. Новак Джокович загуби първия сет, но в крайна сметка се наложи над Данийл Медведев с 3:6, 6:4, 6:1, 1:0 и отказ на руснака. Преди това Виктор Троицки победи трудно Карен Хачанов с 6:4, 6:7(3), 6:3, 1:6, 7:6(6).

_____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Коментари Блог От авторитеНазаем Новини Най-четениПоследни Турнир на седмицата Турнир: Sofia OpenКатегория: ДругМясто на провеждане: София, БългарияНастилка: ТвърдаНаграден фонд: €540,310Official Website | Livescore