Грузинец на пътя на Григор за мечтания финал

10 Февр., 2017
345 преглеждания

Грузинец на пътя на Григор за мечтания финал Свързани турнири
Sofia OpenСвързани играчи Николоз БасилашвилиТагове
Николоз Басилашвили софия оупън 10-02-2017 21:52 | Станко Димов Николоз Басилашвили е последният, който се класира за полуфинал на Garanti Koza Sofia Open. Грузинецът осъществи фамозен обрат в двубоя си с Мартин Клижан и се поздрави с успеха с 0:6, 6:3, 6:3. Срещата продължи час и 56 минути, а началото по никакъв начин не вещаеше подобен развой. Само за 22 минути Клижан взе първия сет с 6:0.

През втората част словакът поведе с 1:0 и имаше две точки за пробив и преднина 6:0, 2:0. След оспорван гейм Басилашвили все пак взе подаването си, след което „влезе в мача”. 24-годишният грузинец направи общо 3 пробива в сета, загуби веднъж подаването си, но изравни резултата – 0:6, 6:3. Във финалната част на срещата имаше общо 5 пробива, след които победител излезе Басилашвили.

В събота грузинецът ще се изправи срещу Григор Димитров. Двубоят ще бъде не преди 18:00 часа, а залогът – място на финал в София. Това ще бъде първи мач между Димитров и Басилашвили. По-рано в турнира роденият в Тбилиси състезател победи последователно Адриан Марино, Доминик Тийм и сега Мартин Клижан.

Другият полуфинал противопоставя шампиона от миналата година Роберто Баутиста Агут и Давид Гофен. _____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.

bg) може да видите ТУК! Коментари Блог От авторитеНазаем Новини Най-четениПоследни Турнир на седмицата Турнир: Sofia OpenКатегория: ДругМясто на провеждане: София, БългарияНастилка: ТвърдаНаграден фонд: €540,310Official Website | Livescore