20 Февр., 2017
422 преглеждания

Григор излезе втори на пътя за Лондон - ранглисти

Григор излезе втори на пътя за Лондон – ранглисти Свързани новини

Шиникова и Томова с победи в Будапеща НА ЖИВО: Цветана Пиронкова – Елизе Мертенс Свързани играчи
Григор Димитров Цветана Пиронкова Тагове
григор димитров пиронкова шиникова томова костова лазаров лазов кузманов 20-02-2017 08:51 | Любомир Тодоров Най-силният български тенисист в историята Григор Димитров се изкачи на второто място в класацията на АТР „Пътят към Лондон“.Той измести Рафаел Надал с актив от 1310 точки от четвъртфинала в Ротердам. В това подреждане, важащо за финалите на АТР в британската столица се взема спечеленото в календарната година, т.е.

от 1 януари 2017-а, а не в последните 52 седмици. Първите осем в подреждането през ноември отиват на мастърса, което е една от целите на Димитров този сезон.Преди Гришо е само шампионът от Откритото първенство на Австралия Роджър Федерер с 2000 точки. Надал е вече трети с 1245 точки.

В ранглистата на АТР 25-годишният хасковлия отстъпи една позиция и е №13. Той бе изместен от победителя в Ротердам Жо-Вилфрид Цонга, който прескочи две места до 11-ото.От останалите българи Александър Лазов прогресира 2 позиции до №364, Димитър Кузманов е 451-и, а Александър Лазаров изкачи 5 места до рекордното за него 594-о.При дамите Цвети Пиронкова направи крачка нагоре и е №64.

Днес тя започва участието си на силния турнир в Дубай.Изабелла Шиникова отново е втора ракета на България. Тя изкачи две места до №133 и измести Елица Костова, която отстъпи седем позиции до 139-ата. Виктория Томова се върна в Топ 150 като е №149.

Шиникова и Томова играят днес на финалите в квалификациите на турнира в Будапеща. _____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.

bg) може да видите ТУК! Коментари На Живо

Dubai Championships 2017 1 2 3

Цветана Пиронкова

20-02-2017 10:00

Елизе Мертенс

Блог От авторитеНазаем Новини Най-четениПоследни Турнир на седмицата Турнир: Qatar Total OpenКатегория: ДругМясто на провеждане: Доха; Категория: PremierНастилка: ТвърдаНаграден фонд: $710,900Official Website | Livescore Турнир на седмицата Турнир: Argentina OpenКатегория: ДругМясто на провеждане: Буенос АйресНастилка: КлейНаграден фонд: $624,340Official Website | Livescore Турнир на седмицата Турнир: Memphis OpenКатегория: ДругМясто на провеждане: МемфисНастилка: ЗалаНаграден фонд: $720,410Official Website | Livescore Турнир на седмицата Турнир: ABN AMRO RotterdamКатегория: ДругМясто на провеждане: Ротердам; Категория: ATP 500Настилка: ЗалаНаграден фонд: €1,854,365Official Website | Livescore