Пиронкова приключи в Дубай за час

20 Февр., 2017
432 преглеждания

Пиронкова приключи в Дубай за час Свързани новини
Григор излезе втори на пътя за Лондон – ранглистиСвързани турнири Dubai ChampionshipsСвързани играчи
Цветана Пиронкова Елизе Мертенс Тагове
пиронкова дубай мертенс 20-02-2017 11:21 | Любомир Тодоров Първата ракета на България Цветана Пиронкова отпадна на старта на турнира на твърди кортове в Дубай, ОАЕ, от категория „Премиер“.Тя отстъпи на дошлата от квалификациите Елизе Мертенс с 3:6, 2:6 след 64 минути игра.Сетът започна с три пробива, два в актива на белгийката. Шампионката от Хобарт Мертенс първа успя да вземе подаването си и после стигна до 5:1.

Чак тогава Пиронкова спечели сервис гейма си, а после върна и един брейк. В деветия обаче Цвети игра без първи сервис и допусна да бъде пробита на 15, с което сетът завърши за 33 минути.Цвети допусна брейк и за 0:2. Сервисът и форхендът й не функционираха и това не й позволяваше да печели лесни точки.

Българката не се предаде и върна пробива при 2:3. В следващия гейм Пиронкова имаше две възможности да изравни резултата, но в крайна сметка Мертенс постигна брейк след грешка на българката от бекхенд. Всичко свърши в осмия гейм, когато при сервис на Цвети съперничката й поведе с 40:15 и реализира втория си мачбол.КАК СЕ РАЗВИ ДВУБОЯТ ГЕЙМ ПО ГЕЙМБългарката си тръгва с една точка за световната ранглиста, където е №64, както и с чек за 7335 долара от наградния фонд.

Пиронкова няма победа в основна схема тази година от 1 януари в Шензен, когато спечели срещу Воскобоева. _____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.