Надал обърна Колшрайбер след 0:6 в мач №1000 (ВИДЕО)

27 Мар., 2017
344 преглеждания

Надал обърна Колшрайбер след 0:6 в мач №1000 (ВИДЕО) Свързани новини

Дел Потро си гарантира суперсблъсък с Федерер Милош Раонич се отказа и в Маями Нишикори с трисетов успех Свързани турнири Miami OpenСвързани играчи
Рафаел Надал Филип Колшрайбер Тагове
рафаел надал рафа надал маями мач №1000 27-03-2017 08:20 | Николай Драганов Драганов Носителят на 14 титли от Големия шлем Рафаел Надал преодоля един от най-слабите моменти в своята кариера и реализира обрат срещу Филип Колшрайбер в двубой от четвърти кръг на „Мастърс 1000“ турнира в Маями. В своя мач №1000 в ATP испанецът успя да се възстанови след изгубен на 0 първи сет и в крайна сметка се наложи с 0:6, 6:2, 6:3. „Хиляда мача са доста. Очевидно това е добра новина, защото показва, че имам дълга кариера.

Дълги години слушах, че ще има къса кариера, така че това е важно за мен“, коментира 30-годишният Надал, който вече има 37 победи и 11 загуби в Маями – един от едва трите „Мастърс“ турнира, които не печелил. „Спомням си първия ми мач много добре, защото беше у дома в Майорка. Беше и първата ми победа в ATP, а чувството беше страхотно“, добави Матадора. Благодарение на обрата, Рафа си гарантира сблъсък с французина Никола Маю, който победи Гуидо Пея след 6:4, 6:3.

На старта на турнира 158-мия в света Пея отстрани Григор Димитров. Надал и Маю са се срещали само два пъти в професионалния тур, като делят по една победа. Надал влезе в мача срещу Колшрайбер като абсолютен фаворит, водейки с 13:1 победи, като единствената му загуба е на трева през 2012 година в Хале. Но германецът започна отлично мача, справяйки се по страхотен начин със сервиса му.

До края на първата част Колшрайбер спечели 65% от сервисите на Рафа (13 от 20), които му донесоха три пробива и сет на 0 след само 25 минути. Надал напусна корта след края на сета и се завърна нов играч. Благодарение и на публиката той успя да пробие съперника си при 3:2 във втория сет, което му донесе успеха, а в третата част изгуби едва една точка на свой сервис (20 от 21) и записа своята 822 победа в тура. „Той правеше всичко както трябва, така че това е спорта.

Загубих сета, защото той беше твърде добър, това е“, коментира Надал. „Но мачът е дълъг и хубавото е, че издържах на напрежението. Справих се в началото на втората част и мисля, че играх страхотно до края“, добави той. Колшрайбер пък може да напусне турнира с удовлетворението, че за последно някой е взимал сет на 0 на Рафа преди две години.

Това се случи на четвъртфиналите на Australian Open 2015 срещу Томаш Бердих, който Надал изгуби. _____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.

bg) може да видите ТУК! Коментари Блог От авторитеНазаем Новини Най-четениПоследни Турнир на седмицата Турнир: Miami OpenКатегория: МастърсМясто на провеждане: Маями, САЩНастилка: ТвърдаНаграден фонд: $7,913,405Official Website | Livescore