Федерер с победа на старта в Маями

27 Мар., 2017
373 преглеждания

Федерер с победа на старта в Маями Свързани новини

Изненадваща загуба за Григор Надал потегли успешно в Маями Отличен дебют за водача в схемата Свързани турнири Miami OpenСвързани играчи Роджър ФедерерТагове
маями федерер роджър федерер 25-03-2017 22:50 | Николай Драганов Драганов Шампионът от Australian Open и Индиън Уелс Роджър Федерер започна с победа участието си на „Мастърс“ турнира в Маями. Маестрото се наложи над младия Франсис Тиафо (САЩ) след 7:6(2), 6:3 в отделните части в двубой от втори кръг и първи за Федерер в турнира. 19-годишният Тиафо стартира от квалификациите, а в дните преди мача призна, че е голям почитател на своя именит съперник. Той започна седмицата под №101 в ранглистата, но е сочен за голям талант и бъдеща звезда.

Това бе първи негов двубой срещу играч от Топ 10, като най-високо класирания съперник, срещу когото досега се е изправял, е Давид Гофен (загуба в Индиън Уелс през 2016 година).Младокът започна мача на много стабилно ниво, като не допусна дори точка за пробив в първия сет. Стигна се до тайбрек, където опитът на Федерер си каза дума, швейцарецът поведе с ранен пробив и 3:0, а до края записа още два минибрейка и спечели категорично със 7:2 точки. На старта на втората част Тиафо дори успя да пробие подаването на носителя на 18 титли от Големия шлем, който само преди седмица спечели турнира в Индиън Уелс, губейки само веднъж подаването си в целия турнир.

Още във втория гейм обаче Федерер върна пробива, а в шестия успя за втори път да вземе подаването на младия си съперник, което се оказа достатъчно за крайния успех. В Маями Маестрото преследва 91-ва титла в своята кариера и 26-та от „Мастърс“ сериите. 35-годишният швейцарец има 14 победи и само една загуба през 2017 година. Роджър е двукратен шампион от турнира в Маями – през 2005 и 2006 година.

В следващия кръг Роджър Федерер очаква победителя от двубоя между Робин Хаасе и Хуан Мартин дел Потро. Евентуален сблъсък срещу Дел Потро ще бъде под №21 между двамата, като Федерер води с 15:5 победи. За последно те играха един срещу друг през 2013 година на финалите в Лондон, а победата беше за Федерер. Единствената титла на Дел Потро от Големия шлем обаче беше извоювана именно срещу Маестрото през 2009 година на US Open.

_____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Коментари Блог От авторитеНазаем Новини Най-четениПоследни Турнир на седмицата Турнир: Miami OpenКатегория: МастърсМясто на провеждане: Маями, САЩНастилка: ТвърдаНаграден фонд: $7,913,405Official Website | Livescore