Футболни национали се класираха за еврофинали

28 Мар., 2017
378 преглеждания

Футболни национали се класираха за еврофинали Тагове

футбол юноши калоян кръстев национали 28-03-2017 06:18 | Tennis24.bg Юношеският национален отбор на България по футболна родените след 1 януари 1998 г. (до 19 г.) е на финалите на европейското в Грузия през юли.

Снощи тимът на Ангел Стойков победи Босна и Херцеговина с 3:1 в пряк и решителен мач за класиране от Елитния кръг квалификации на стадиона във френския град Виньой. И ще бъде след най-силните 8 на Стария континент.По същото време Франция и Израел направиха 0:0, което е само за протокола.България ′98 повтори постижението на ′95, който набор игра на финалите в Унгария през лятото на 2014 г.

Оттогава друг български тим не е участвал на европейско с класиране. ′98 игра на Евро 2017 до 17 г. на родна земя като домакин. След паметното 2:1 срещу Франция, отворило вратата за класиране, тази вечер селекцията ни я затръшна пред Босна, като поведе с 3:0 още до почивката.

В 4-ата минута Тонислав Йорданов бе фаулиран в наказателното поле и Георги Русев бе безпощаден от 11-те метра. В 29-ата Калоян Кръстев, който стана голмайстор на Елитния кръг с 3 попадения, оползотвори пас на Асен Чандъров за 2:0. Отново таранът на Славия прати босненците в тежки размисли в съблекалнята с трето попадение в продължението на първото полувреме. След почивката нашите отбиваха натиска на съперника майсторски.

В 64-ата Демирович върна един гол, но това бе всичко, на което босненците бяха способни. 3:1 и голям триумф в страхотен месец за българския футбол.Още по темата – тук! _____Мобилната версия на Tennis24.

bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК! Коментари Блог От авторитеНазаем Новини Най-четениПоследни Турнир на седмицата Турнир: Miami OpenКатегория: МастърсМясто на провеждане: Маями, САЩНастилка: ТвърдаНаграден фонд: $7,913,405Official Website | Livescore