Димитров започна със загуба на клей

13 Апр., 2017
319 преглеждания

Димитров започна със загуба на клей Свързани новини
Димитров: Чака ме труден мач с РобредоСвързани турнири Grand Prix Hassan IIСвързани играчи
Григор Димитров Томи Робредо Тагове
григор димитров робредо маракеш 13-04-2017 16:30 | Любомир Тодоров Водачът в схемата на турнира на клей в Маракеш, Мароко, Григор Димитров отпадна в първия си двубой.Най-силният български тенисист в историята отстъпи неочаквано на Томи Робредо от Испания след 4:6, 6:1, 1:6 след час и 48 минути игра. Гришо стигна до единствената си точка за пробив във втория гейм, но 34-годишният съперник се защити успешно. В седмия гейм Димитров допусна пробив.

Той направи двойна грешка, която даде брейк пойнт на Робредо, а сред това топката му от форхенд се спря в мрежата. В последния гейм испанецът, който в момента е 385-и в ранглистата, спечели на нула, за да затвори сета за 40 минути. Във втората част първият поставен проби от 0:40 във втория гейм и после затвърди за 3:0. Това бе посрещнато с овации от нашите сънародници на трибуните, които бяха с голям трибагреник.

Димитров дублира пробива за 5:1. В следващия гейм поведе с 40:15 и изравни частите при втория си сетбол, когато Робредо изпрати топката в аут. КАК СЕ РАЗВИ СРЕЩАТА ГЕЙМ ПО ГЕЙМ – ТУК! Димитров изигра един много слаб сервис гейм и това позволи на ветерана да го пробие на нула за 0:2.

Веднага след това българинът имаше три точки за връщане на брейка, но Робредо се измъкна. После испанецът проби пак и дръпна с 5:1, а след това затвори двубоя при първия си мачбол.Григор постигна общо 5 аса и направи 3 двойни грешки. Той вкара едва 51 процента първи сервис и спечели 76 процента от точките при неговото разиграване.

Димитров имаше 9 точки за пробив, но реализира само две, докато 34-годишният идпанец осъществи и трите си възможности за брейк в срещата.Следващата седмица българинът ще играе на турнира от „Мастърс 1000“ в Монте Карло. _____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.