Испанец е първият финалист в Монте Карло

22 Апр., 2017
274 преглеждания

Испанец е първият финалист в Монте Карло Свързани новини
Програма за събота – време за полуфиналиСвързани турнири Monte-Carlo Rolex MastersСвързани играчи
Алберт Рамос-Виньолас Люка Пуй Тагове
Алберт Рамос-Виньолас Люка Пуй Монте Карло 22-04-2017 17:01 | Станко Димов Алберт Рамос-Виньолас е първият финалист на турнира на червени кортове в Монте Карло. Испанецът победи с 2:1 сета, в отделните части 6:3, 5:7, 6:1 Люка Пуй (Франция) след повече от два часа игра на централния корт в Княжеството. Съперникът на Рамос-Виньолас в неделния финал ще бъде определен от дуела между шампиона Рафаел Надал и Давид Гофен. За Рамос-Виньолас това е дебютно участие на финал в турнир от „Мастърс 1000” сериите.

Левичарят прави феноменална седмица, като по-рано в турнира отстрани последователно водача в ранглистата Анди Мъри и хърватина Марин Чилич. Рамос-Виньолас стана първият тенисист извън Топ 20 (№24), който достига до финал в Монте Карло от 14 година насам. За последно това стори Гийермо Кория, който през 2003 отстъпи спора за трофея пред Хуан Карлос Фереро. Рамос-Виньолас спечели първия сет, в който на три пъти успя да пробие подаването на Пуй и веднъж загуби свой сервис-гейм.

През втората част испанецът загуби подаването си за 5:6, което му коства сета. В решаващия финален сет обаче Рамос-Виньолас беше категоричен и след два брейка се поздрави с успеха. _____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.

tennis24.bg) може да видите ТУК! Коментари Блог От авторитеНазаем Новини Най-четениПоследни Турнир на седмицата Турнир: Monte-Carlo Rolex MastersКатегория: МастърсМясто на провеждане: Монте Карло, МонакоНастилка: КлейНаграден фонд: €4,629,725Official Website | Livescore