3 май, 2017
318 преглеждания

Трима българи продължават в Мароко Свързани играчи

Адриан Андреев Гергана Топалова Тагове
топалова андреев симон антони иванов казабланка 03-05-2017 16:20 | Tennis24.bg Гергана Топалова продължава отличното си предсктавяне. 17-годишната българка постигна убедителна победа с 6:1, 6:1 срещу Емели Лиуса Шварте от Германия и се класира за третия кръг на турнира за юноши и девойки в Казабланка, Мароко, който е от първа категория на ITF. Следващата съперничка на Топалова, която е поставена под номер 6, е Зозя Кардава от Русия.

За Гергана, която почиваше в първия кръг, това е шеста поредна победа на сингъл, след като преди 10 дена спечели турнира от втора категория в Пловдив. Държавната шампионка за жени Топалова започна успешно и участието си на двойки. Заедно с полякинята Вероника Фалковска те спечелиха първия си мач с 6:2, 6:3. След прекрасното си представяне през последните седмици пловдивчанката се изкачи до 73-о място в световната ранглиста за девойки, като със сигурност ще участва на „Ролан Гарос“, като засега ще започне от квалификациите.

При момчетата Адриан Адреев също преодоля втория кръг. Той победи поставения под номер 6 руснак Алексей Захаров със 7:5, 6:3. В първия си мач на турнира българинът не загуби гейм, след като водеше с 6:0, 1:0 на американеца Уилям Уудол, който се отказа. Отлично представяне в Мароко прави и Симон Антони Иванов.

16-годишният български тенисист започна от квалификациите, където записа две убедителни победи. След това отстрани белгиеца Готие Онклен след 4:6, 7:5, 6:1 преди да се справи с поставения под номер 13 Макс Стюърт от Великобритания след успех с 6:2, 4:6, 6:2. _____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.

tennis24.bg) може да видите ТУК! Коментари Блог От авторитеНазаем Новини Най-четениПоследни Турнир на седмицата Турнир: J&T Banka Prague OpenКатегория: ДругМясто на провеждане: Прага, ЧехияНастилка: КлейНаграден фонд: $226,750Official Website | Livescore Турнир на седмицата Турнир: Grand Prix SAR La Princesse Lalla MeryemКатегория: ДругМясто на провеждане: Рабат, МарокоНастилка: КлейНаграден фонд: $226,750Official Website | Livescore Турнир на седмицата Турнир: TEB BNP Paribas Istanbul OpenКатегория: ДругМясто на провеждане: Истанбул, ТурцияНастилка: КлейНаграден фонд: €497,255Official Website | Livescore Турнир на седмицата Турнир: Estoril OpenКатегория: ДругМясто на провеждане: Ещорил, ПортугалияНастилка: КлейНаграден фонд: €540,310Official Website | Livescore Турнир на седмицата Турнир: BMW OpenКатегория: ДругМясто на провеждане: Мюнхен, ГерманияНастилка: КлейНаграден фонд: €540,310Official Website | Livescore