Константинова се класира за втория кръг на AO, трима наши отпаднаха

20 Ян., 2024
30 преглеждания

Йоана Константинова се класира за втория кръг на сингъл при девойките на Australian Open. Българката победи убедително с 6:1, 6:2 Емили Сарц-Лунде от Норвегия. Срещата продължи 68 минути. Константинова спечели пет поредни гейма от 1:1 до 6:1 в първия сет.

Във втората част Йоана поведе с 3:0 и спечели с 6:2.За съжаление три българчета отпаднаха в първия кръг.Елизара Янева пропусна мачбол и отстъпи със 7:5, 5:7, 4:6 от Джой де Зеув от Нидерландия. Янева направи обрат от 3:5 до 7:5 за да спечели първия сет.

Във втората част Елизара стигна до мачбол при 5:4 и сервис на нидерландката, но не успя да се възползва. Българката загуби три поредни гейма от 5:4 до 5:7 и сетовете бяха изравнени. В третата част Елизара допусна пробив за 3:4 и не успя да го върне.Росица Денчева отстъпи с 4:6, 6:2, 1:6 от Кейт Фейки от САЩ,При юношите Иван Иванов загуби с 3:6, 3:6 от Енцо де Фрейтас от Бразилия.

Утре участието си в турнира започват още три българчета.При юношите Александър Василев ще играе срещу №4 в схемата Реи Сакамото от Япония. Квалификантът Анас Маздрашки ще играе срещу друг тенисист преминал през пресявките Андреа де Марки от Италия.Поставената под №16 при девойките Ива Иванова ще играе на старта срещу Лаура Брункел от Дания.

Треньор на родните таланти за турнирите в Австралия от страна на БФТ е Серафим Грозев.