Лудият US Open продължава (снимки)

4 Сеп., 2017
284 преглеждания

Изненадите на Открития шампионат по тенис на САЩ продължават да валят една след друга. Шампионката от 2006-а година Мария Шарапова напусна турнира в IV кръг (осминафинал), след като претърпя „пълен ремонт“ в двубоя срещу 16-ата поставена Анастасия Севастова – 7:5, 4:6, 2:6. ГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУКРускинята, участваща в основната схема с „уайлд кард“, спечели откриващия сет със 7:5, реализирайки решаващ пробив в 12-ия гейм, който приключи след 51 минути с печеливш уинър по диагонала. През втората част Севастова проби рано за преднина 2:1 гейма и до края на сета не допусна връщане на брейка, като по този начин вкара мача в решаващ финален сет.

Той започна ужасяващо за Шарапова, която спечели една от първите 13 точки и съответно изоставаше с 0:3 гейма, при това с два пробива. Латвийката сама върна Маша в играта, след като допусна две последователни двойни грешки и позволи намаляване на резултата – 3:1, но до края на двубоя нови колебания за Севастова нямаше. В спор за място на полуфиналите латвийката ще срещне представителката на домакините Слоун Стивънс, която пречупи в 3 сета Юлия Гьоргес – 6:3, 3:6, 6:1.Въпреки загубата, Мария Шарапова ще се завърне в Топ 100 на ранглистата при следваящото ѝ обновяване след седмица.