Труден старт за Григор Димитров (+ снимки)

27 Апр., 2016
552 преглеждания

Станко Димов, пратеник на Tennis24.bg в ИстанбулГригор Димитров започна с измъчен успех участието си на АТР 250 турнира на клей в Истанбул. Българинът се наложи със 7:5, 4:6, 7:5 над заемащия 194-а позиция в ранглистата Адриан Унгур (Румъния). Срещата между двамата продължи 2 часа и 13 минути, а благодарение на успеха Димитров се класира за четвъртфинал, където ще се изправи срещу Иржи Весели (Чехия, №6) или Роберто Карбалес Баена (Испания).

РАЗВИТИЕТО НА ДВУБОЯ ГЕЙМ ПО ГЕЙМГригор започна колебливо двубоя и допусна пробив за 1:3 гейма, но бързо успя да навакса изоставането си и изравни за 3:3. В гейм №11 българинът се справи с подаването на съперника си и поведе с 6:5, след което със сервис на своя страна затвори сета. Втората част започна отлично за Димитров, който проби на старта за аванс 1:0. Унгур обаче направи светкавичен ри-брейк и изравни.

В следващите минутки Григор започна да допуска грешка след грешка, а опитният румънец се възползва и след късен брейк изравни резултата в сетовете. В решаващата трета част Григор Димитров пропиля куп точки за пробив, преди да успее да се справи с началния удар на опонента си за аванс 6:5, след което затвори мача. Трудният успех на Григор от трибуните изгледаха майката и бащата на тенисистка, които заеха място в ложата точно зад неговия наставник Франко Давин. ГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУКГАЛЕРИЯ ОТ ТРЕНИРОВКАТА НА ГРИГОР ПРЕДИ МАЧА ВИЖТЕ ТУКВИДЕО ОТ ТРЕНИРОВКАТА НА ГРИГОР ВИЖТЕ В НАШАТА ФЕЙСБУК СТРАНИЦА