Федерер изнесе урок на Кириос

2 Сеп., 2018
285 преглеждания

Петкратният шампион Роджър Федерер се класира на осминафиналите на US Open, след като отстрани в три сета австралиеца Ник Кириос след едва час и 46 минути игра. Маестрото изнесе урок на съперника си за успеха с 6:4, 6:1, 7:5 и в следващия кръг ще се изправи срещу друг австралиец – Джон Милман, който победи с 6:4, 4:6, 6:1, 6:3 казахстанеца Михаил Кукушкин.Очакванията за оспорван сблъсък не се оправдаха. Кириос започна амбициозно, но след като Федерер спаси четири точки за пробив в седмия гейм на първия сет, загубата на австралиеца вече изглеждаше нарисувана.

Федерер затвори сета, а в следващия 20-кратния носител на титли от Големия шлем дръпна с 4:0, а Кириос успя да удържи подаването си едва в шестия гейм, но след това Федерер безпроблемно затвори сета.Кириос вдигна нивото на играта си в последния сет. Швейцарецът проби в 11-ия гейм, когато Кириос започна да показва признаци на нервност и очевидно беше предал мача. След това Федерер сервира за мача и закономерно затвори сета със 7:5, за да се класира за 17-и пореден път сред осминафиналистите на US Open.