Лазов и Грозданов стигнаха четвъртфинал

2 юни, 2016
383 преглеждания

Двама български тенисисти стигнаха до четвъртфиналите на фючърса в Стара Загора с награден фонд 10 000 долара.Шестият поставен Александър Лазов преодоля Лукас Консилия от Австрия с 6:2, 4:6, 6:2 след 2 часа и 23 минути игра.В следващия кръг левичарят от Пазарджик се изправя срещу №3 в схемата Жермен Жигунон от Белгия.Тихомир Грозданов пък победи втори пореден аржентинец, след успеха над Леандро Портман с 6:1, 1:0 и отказване на съперника.

На четвъртфиналите тръгналият от квалификациите Тото среща №8 Йонас Лютйен от Германия.Останалите трима наши представители отпаднаха на осминафиналите. Александър Лазаров отстъпи на Корентен Деноа от Франция с 4:6, 1:6.Габриел Донев загуби от №4 Педро Мартинес (Испания) с 4:6, 1:6.

Васко Младенов, който беше седми поставен, пък падна от канадеца Мартин Беран с 2:6, 3:6.