Плишкова гони втора титла през юни

25 юни, 2016
398 преглеждания

Каролина Плишкова демонстрира великолепна форма на трева преди Уимбълдън. Чехкинята стигна до финала в Ийстборн, а преди дни вдигна трофея от турнира в Нотингам.На полуфинала снощи десетата в схемата Плишкова се наложи над №11 Йохана Конта след 6:7(5), 6:3, 6:3 след два часа и 17 минути игра и уби надеждата на домакините да видят британка в спора за титлата. Другата финалистка е Доминика Цибулкова.

Конта измъкна първата част с тайбрек. В началото на втората допусна пробив за 1:3, но в следващия гейм поведе с 40:0. При първата точка за рибрейк англичанката се подхлъзна, падна и удари лошо крака си. Джо не успя да върне пробива и в крайна сметка загуби сета.

Каролина, която е 17-а в световната ранглиста, стартира третата част с пробив. В заключителния гейм тя стигна до мачбол и го реализира с печеливш ретур по диагонала.В другия полуфинал словачката Цибулкова беше убедителна и във второто си излизане на корта за деня. Тя спра похода на квалификантката от Пуерто Рико с категоричното 6:2, 6:1 за малко повече от един час.