Кузманов започна убедително в Маракеш, Лазаров отпадна

2 Апр., 2023
71 преглеждания

Националът на България за Купа „Дейвис“ Димитър Кузманов стартира с убедителна победа на турнира на червени кортове в Маракеш (Мароко) от сериите АТП 250. Кузманов се наложи с 6:1, 6:2 над Уалид Ахуда от Мароко. Срещата продължи 64 минути.Българинът доминираше на корта и спечели четири поредни гейма от 2:1 до 6:1 в първия сет.

Във втората част Кузманов поведе с 4:1 и затвори мача с 6:2.За влизане в основната схема Мико ще играе срещу №1 в пресявките и №146 в световната ранглиста Юго Грение. Французинът спечели през миналата седмица Чалънджър турнир в Испания.За съжаление Александър Лазаров загуби на старта на квалификациите с 6:7(2), 3:6 от Андреа Вавасори от Италия (№202 в световната ранглиста).

Срещата продължи 95 минути.Първата част мина без нито една възможност за пробив и се стигна до тайбрек. В него Лазаров загуби пет поредни точки от 2:2 до 2:7. Във втория сет Алекс допусна пробив за 0:2.

При 3:5 Лазаров имаше две възможности за връщане на пробива, но не успя.Наградният фонд на турнира в Маракеш е 562 815 евро.