Кузманов се класира за основната схема в Маракеш

3 Апр., 2023
62 преглеждания

Димитър Кузманов се класира за основната схема на турнира на червени кортове в Маракеш (Мароко) от сериите АТП 250. Кузманов се наложи с 6:3, 4:6, 6:0 над №1 в пресявките и №146 в световната ранглиста Юго Грение. Французинът спечели преди осем дни Чалънджър турнир в Испания.Българинът допусна пробив още в първия гейм на мача, но направи серия от пет поредни печеливши гейма от 1:3 до 6:3.

Мико поведе с пробив за 2:1 във втория сет, но веднага допусна рибрейк. При 5:4 Грение стигна до два сетбола и от втората си възможност изравни резултата в сетовете.В третата решителна част Кузманов не даде нито един гейм на противника си и спечели мача за 2 часа и 45 минути игра.За класирането си за основната схема Кузманов заработи 12 точки за световната ранглиста.

Наградният фонд на турнира в Маракеш е 562 815 евро.