България поведе на Дания след отличен мач на Каратанчева

14 Апр., 2023
80 преглеждания

Женският национален отбор на България поведе с 1:0 победи на Дания в петата си последна среща от груповата фаза на Евро-африканската зона на тенис турнира „Били Джийн Кинг къп“. Мачовете се играят на червени кортове в турския курорт Анталия. Лия Каратанчева разгроми с 6:0, 6:0 Ребека Март Мортенсен. Срещата продължи едва 56 минути.

Това е четвърта победа от четири мача за Каратанчева на сингъл на турнира.Във втория мач на сингъл Гергана Тополова ще играе срещу №130 в световната ранглиста Клара Таусон.Преди днешните мачове България заема третото място заедно с Норвегия във временното класирането с по 2 победи и 2 загуби. До момента нашите момичета се наложиха над Швеция с 2:1 и Хърватия с 3:0 и отстъпиха на Сърбия и Дания с по 1:2 победи.

Лидер в подреждането е Сърбия с четири победи и нито една загуба, а Швеция е на второ място с три победи и едно поражение. На пето място е Дания с една победа и 3 загуби, а Хърватия е на последната позиция с четири поражения.При победа днес България има шанс да спечели второто място и да играе плейоф за класиране на финалите. При загуба пък има опасност да паднем до петата позиция и да играем бараж за оставане срещу Египет.

България е в състав Гергана Топалова, Изабелла Шиникова и Джулия Терзийска, Денислава Глушкова и Лия Каратанчева.Капитан на България е Дора Рангелова. Треньор е Михаил Атанасов, кондиционен треньор е Кирил Симеонов, а физиотерапевт Милен Илиев.