Григор Димитров отпадна в първия кръг на двойки в Мадрид

27 Апр., 2023
83 преглеждания

Григор Димитров отпадна в първия кръг на двойки на турнира по тенис от сериите „Мастърс“ на клей в испанската столица Мадрид с награден фонд 7,7 милиона евро. Димитров и Алекс де Минор (Австралия) загубиха от Натейниъл Лемънс и Джаскън Уитроу (САЩ) с 6:7(6), 6:7(5) за 105 минути.Първият сет премина без пробиви, а българинът и австралиецът поведоха с 6:4 точки в тайбрека, но изпуснаха два поредни сетбола и допуснаха обрат.На старта на втората част Димитров загуби подаването си, но при 4:5, когато американците сервираха за мача, Димитров и Де Минор отразиха мачбол, а Григор беше в основата на връщането на пробива с няколко силни отигравания.

Последва нов тайбрек, който вървеше изключително оспорвано, но при 5:6 точки Де Минор направи двойна грешка и поднесе победата на съперника.29-годишните американци са специалисти на двойки, като имат по две титли при дуетите в Тура на АТП, за едната от които са партньори при триумфа на родна земя в Сан Диего през миналия сезон.Димитров стартира утре участието си на сингъл. Поставеният под номер 26 българин започва директно от втория кръг срещу французина Грегоар Барер.