Зечири продължава без загубен гейм в САЩ

9 Юли, 2016
402 преглеждания

Бадминтонистката Линда Зечири продължава отличното си представяне на US Open, който се провежда в Ел Монте, Калифорния, и е от категория Гран при Голд с награден фонд 120 000 долара.Седмата поставена българка стигна до полуфинал в турнира, след като се наложи над Хлое Маги от Ирландия с 22:20, 21:12 след 39 минути игра. В първия гейм левичарката Зечири водеше с 19:13 точки, но допусна съперничката да изравни резултата при 19:19. Все пак 28-годишната софиянка успя да вземе частта, а във втората нямаше проблеми.

Линда е в тази фаза без загубен гейм. За успеха тя взема 4900 точки за световната ранглиста, където е №36.За достигане до първи финал за годината участничката ни в Олимпийските игри Зечири ще трябва да се справи и с японката Аюми Мине, която е 88-а в класацията на международната федерация. Двете бадминтонистки не са се срещали до момента.