Иван Притъргов и Тодор Митев са шампионите на VS Sport Open 2023

8 май, 2023
72 преглеждания

Tennis24.bg е медиен партьор на турнираПовече от 80 участници се включиха в тенис турнира VS Sport Open 2023, който събра най-добрите аматьори и любители от цяла България на кортовете на ТК Ника в бургаския квартал Сарафово. Организаторите изпълниха обещанието си и турнирът бе на изключително високо ниво. Изненадващо или не, шампион във формат Екстра стана Иван Притъргов, който защити титлите си от първите две издания на турнира през 2021 и 2022 година.

Във финала Притъргов се наложи над Дмитрий Каска с 6:3 и се поздрави с голямата награда в надпреварата. Преди това шампионът направи зрелищен полуфинал срещу Димитър Атанасов. Отлично се представи и Павел Червенков, който бе близо до финала, но загуби стъпало преди това от Дима Каска.При любителите Тодор Митев показа постоянство от първия до последния мач и триумфира с титлата след хубав мач срещу Тома Чонков, който се превърна в любимец на всички фенове на кортовете в Сарафово.

Във финала Митев постигна победа с 6:4, като преди това се наложи над Венцислав Башев в полуфинала. Тома Чонков пък победи Христо Петров, шампион от любителската верига Лашкачите. Победителите в двете категории си тръгнаха с чисто нови тротинетки, както и невероятни купи осигурени от генералния спонсор на турнира. По мнение на участници и зрители, надпреварата е била на изключително високо ниво, а някой от участниците още от сега заявиха участие в турнира през следващата година.