Яник Синер с убедителен старт на сезона на трева

15 юни, 2023
58 преглеждания

Вторият в схемата Яник Синер се класира за четвъртфиналите на АТП 250 турнира на трева в нидерландския град Хертогенбош.Италианецът спечели с 6:4, 6:2 срещу представителя на Казахстан Александър Бублик за точно 85 минути игра.За Синер, за когото това бе първи мач в турнира, тъй като той почива в първия кръг. Следващият съперник на двукратния победител от турнира в София ще бъде финландецът Емил Руусувуори, който в друга среща от втория кръг се наложи с 6:2, 6:7(6), 6:4 над французина Юго Юмбер за 2 часа и 37 минути игра.

Руусувуори можеше да приключи мача и много по-бързо, но пропиля аванс от 5:2 гейма във втория сет, за да го загуби с 6:8 точки в тайбрека. Финландецът обаче направи пробив още в първия гейм на третия сет, който в края направи разликата между него и Юмбер.Изненадата на деня пък поднесе американецът Макензи Макдоналд, който отстрани поставения под номер 3 Борна Чорич от Хърватия след 6:4, 6:4 за 87 минути игра. На четвъртфиналите Макдоналд ще играе с австралиеца Ринки Хиджиката.