Доминик Тийм записа първа победа за сезона

2 Апр., 2024
16 преглеждания

Доминик Тийм записа първа победа за сезона в първия си мач на клей на турнира АТП 250 в Ещорил (Португалия) с награден фонд 579 320 евро.Тийм победи Максимилиан Мартерер с 6:1, 6:7(3), 6:4 за 2:14 часа, за да се класира за втория кръг.След като спечели бързо първия сет на мача, австриецът загуби тайбрека на втората част. В третия сет той направи решаващ пробив в петия гейм, за да спечели втората си победа за годината след един успех за Купа „Дейвис“ с тима на Австрия през февруари.

„Беше добро представяне. През последните две години, в които играх тук, много ми харесваха условията. Дойдох рано, за да се подготвя за турнира и имаше резултат. Беше страхотен мач, страхотен първи сет.

Във втория сет Макс започна да играе много по-добре и стана истинска битка. Наистина съм щастлив, че в крайна сметка спечелих“, коментира Тийм.Във втория кръг той ще играе срещу номер 4 в схемата Алехандро Давидович Фокина.