Григор Димитров постигна четвърта победна победа

22 юни, 2023
48 преглеждания

Григор Димитров се класира убедително за четвъртфиналите на турнира на трева от сериите АТП 500 в лондонския клуб Куинс. Българинът победи с 6:3, 7:5 №8 в схемата Франсиско Серундоло от Аржентина. Срещата продължи 1 час и 29 минути.Това е четвърта поредна победа за Димитров на турнира без да загуби сет.

Той записа два успеха в основната схема и два в квалификациите.Григор успя да пробие Серундоло за 5:3, а след това затвори първия сет с гейм на нула на собствен сервис. Димитров проби за 2:1 във втората част, а при 3:1 изпусна две точки за нов пробив. Серундоло успя да направи рибрейк за 3:3, а това беше първия пробив при сервис на Григор от началото на турнира.

При 5:5 Димитров направи решителен пробив и след това спечели срещата с гейм на 15.За място на полуфиналите Димитров ще играе утре срещу №1 в схемата Карлос Алкарас от Испания.Григор Димитров е шампион в Куинс от 2014 година.