Григор Димитров продължава без загубен сет

6 Юли, 2023
63 преглеждания

Григор Димитров записа втора убедителна победа на Откритото първенство на Великобритания. Българинът победи с 3:0 сета Иля Ивашка от Беларус. Срещата продължи 2 часа и 11 минути. В отделните части Гришо се наложи с 6:3, 6:4, 6:4.

В първия кръг Димитров разгроми с 6:1, 6:2, 6:1 квалификанта Шо Шимабукуро (Япония). Григор ще играе в третия кръг срещу №10 в схемата Франсис Тиафо от САЩ.Димитров допусна пробив още в първия гейм на мача, но след 1:3 спечели пет поредни гейма за 6:3.Българинът проби за 2:1 във втората част и я спечели с 6:4.

Григор проби за 4:3 в третия сет, но Ивашка успя да отговори с рибрейк за 4:4. Димитров проби отново за 5:4 и сервира за спечелване на мача. При този резултат Гришо пропусна шест мачбола, но при седмата си възможност затвори мача в своя полза.