Виктория Томова ще спори за титлата в Чикаго

26 Авг., 2023
39 преглеждания

Виктория Томова се класира за финала на турнира в Чикаго на твърда настилка с награден фонд от 115 000 щатски долара. На полуфиналите българката победи със 7:6(3), 3:6, 6:1 №5 в схемата и №82 в световната ранглиста Лучия Брондзети от Италия. Срещата продължи 2 часа и 17 минути.По-рано днес Томова елиминира със 7:5, 4:6, 6:3 поставената под №8 в схемата Камила Рахимова от Русия.

Срещата беше прекъсната вчера заради дъжд при резултат 5:3 в третия сет. Днес Томова проби още в първия гейм след подновяването на играта и спечели мача.Преди това Вики елиминира №4 в схемата Ализе Корне от Франция с 6:4, 7:6(5) и Адесуа Осабуохин от САЩ с 6:0, 6:0.В спор за титлата Томова ще играе срещу №81 в света Клеър Лу от САЩ.