Нова победа за Синер, Иснър сложи край на кариерата си

1 Сеп., 2023
46 преглеждания

Яник Синер се класира за третия кръг на US Open след победа над Лоренцо Сонего с 6:4, 6:2, 6:4.Край на кариерата си сложи американецът Джон Иснър, който загуби от сънародника си Майкъл Моу с 6:3, 6:4, 6:7 (3), 4:6, 6:7 (7). 38-годишният Иснър направи впечатляващите 48 аса в мача, като спечели първите два сета, но не успя срещу 25-годишния Моу. Иснър имаше дори мачбол при 5:4 гейма в петия сет, но не успя да го реализира и след това загуби.

„Трудно е, иска ми се да мисля, че направих всичко, което можах. Работим през цялата си кариера, за да играя при такава атмосфера. Благодаря“, каза емоционално той след мача. Иснър започна кариерата си през 2007 години и стигна до номер 8 в света.

Той е спечелил 16 титли на сингъл, както и най-дългия мач в историята на професионалния тенис, като победи французина Никола Маю на „Уимбълдън“ през 2010-а, като мачът продължи 11 часа и 5 минути и се игра три дни. / БТА