България загуби дуела с Казахстан за Купа Дейвис

17 Сеп., 2023
60 преглеждания

България загуби от Казахстан на 1:3 победи в срещата от Световна група I за Купа „Дейвис“. Така националите ще играят мач за оставане в тази група, а на Казахстан предстои плейоф за място в Световната група.В четвъртия двубой Димитър Кузманов претърпя поражение от номер 29 в света Александър Бублик с 4:6, 6:7 (4) за 1:40 часа игра.Пловдивчанинът изигра силен двубой, но не успя да се противопостави на силните начални удари на Бублик.

В първия сет Кузманов допусна пробив още на старта, но успя да го върне и да изравни 4:4. В деветия гейм казахстанецът отново взе подаването на българина и при свой сервис затвори частта.Вторият сет беше много интересен и оспорван, а двамата си размениха по два пробива. Бублик поведе с 2:0 и 4:2, но Кузманов изравняваше 2:2 и 4:4.

В 12-ия гейм пловдивчанинът имаше три шанса да вземе сета, но не успя. В тайбрека тенисистът от Казахстан взе аванс от 5:2 и след 7:4 стигна до крайния успех в мача и в цялата среща.