Иван Иванов и Елизара Янева отпаднаха на осминафиналите на Европейското първенство

28 Сеп., 2023
64 преглеждания

Иван Иванов и Елизара Янева отпаднаха на осминафиналите на сингъл на Европейското лично първенство за юноши и девойки до 16 г. Парма (Италия). При юношите Иванов допусна обрат и загуби с 6:3, 3:6, 4:6 от Пиерлуиджи Базиле от Италия. Преди този мач Иван записа две победи без да загуби сет.

При девойките Елизара Янева загуби на осминафиналите с 2:6, 2:6 от Йелин Вандроме от Белгия. Преди този мач Янева също постигна две победи без да загуби сет.По-рано днес Росица Денчева се класира за четвъртфиналите на сингъл при девойките. Поставената под №3 българка разгроми с 6:1, 6:1 Зарина Шнидер от Швейцария.

Така в първите си три мача Роси е загубила само осем гейма. Денчева победи в първия кръг Александра Панайотиду от Гърция с 6:0, 6:1, а във втория се наложи с 6:4, 6:1 над Дария Бибанина от Финландия. За място на полуфиналите Денчева ще играе срещу Мелида Биро от Унгария.По-късно днес Росица Денчева и Елизара Янева ще играят на четвъртфинал в турнира на двойки при девойките.

Поставените под №1 българки ще играят срещу Миа Поханкова и Соня Депешова от Словакия.Треньори на българчетата са Владислав Матеев и Христоско Атанасов.