Симон Антони Иванов победи Габриел Донев на турнир в Сърбия

17 Апр., 2024
14 преглеждания

Симон Антони Иванов победи Габриел Донев в изцяло български мач на турнира на клей в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара. Иванов победи с 6:7(5), 7:6(4), 7:5 в мач от първия кръг на турнира. Срещата продължи 3 часа и 9 минути.Двамата изиграха невероятно оспорван мач.

В третия сет Донев имаше аванс от 5:3, но Иванов взе следващите четири поредни гейма и стигна до крайния успех.Иванов и Донев ще играят заедно на двойки и са поставени под номер 2 в схемата. Първите им съперници ще бъдат представителите на домакините Душан Обрадович и Вук Раденович.Други двама българи Джордж Лазаров и Самуил Конов не успяха да преодолеят квалификациите на сингъл, а на двойки Конов и Иля Снитари (Молдова) отстъпиха пред сърбите Тодор Вукоманович и Сергей Живкович с 3:6, 2:6 за час на корта.