Нестеров спечели първа титла на сингъл от турнирите на ITF

29 Окт., 2023
45 преглеждания

Пьотр Нестеров спечели титлата на турнира на твърди кортове в Ал Захра (Кувейт) с награден фонд 15 хиляди долара.Поставеният под номер 4 Нестеров направи обрат и победи на финала водача в схемата Гонсало Оливейра (Португалия) с 4:6, 6:4, 6:3 за 2:47 часа.Националът пласира 7 аса и направи четири пробива в мача. Той загуби първия сет, а във втория преодоля пасив от 0:2 до 4:3, а в десетия гейм взе подаването на съперника си и изравни резултата.

В третата част Нестеров поведе с 4:1 и без проблеми затвори мача.20-годишният българин записа пета поредна победа на турнира със само един загубен сет.С успеха Нестеров си осигури 2160 долара и 15 точки за световната ранглиста. Той взе първа титла в кариерата си на сингъл от веригата от състезания на Световната федерация ITF, но общо трета, тъй като има и две на двойки.