Юлия Стаматова пропусна три мачбола и отпадна

15 Ное., 2023
76 преглеждания

Юлия Стаматова пропусна три мачбола и отпадна в първия кръг на турнира на клей в Нулес (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара.Шестата поставена Стаматова загуби от 16-годишната квалификантка Анастасия Фирман (Украйна) с 6:3, 6:7 (2), 5:7 след 3:21 часа игра.30-годишната българка пропиля ранен пробив аванс, но след 3:3 взе пет поредни гейма, с което спечели първия сет и поведе с 2:0 във втория. Фирман успя да изравни за 2:2, но Стаматова отново реализира брейк и дръпна с 4:2, а при 5:4 сервираше за победата, но не успя.

В последвалия тайбрек българката загуби първите четири разигравания и това се оказа решаващо за изравняването на резултата. В решаващия трети сет Стаматова на два пъти излизаше с пробив напред, като при 5:3 отново сервираше за победата и дори стигна до три мачбола, но не се възползва и допусна обрат.В надпреварата на двойки българката и Мафи Остерайхер (Австрия) ще стартират по-късно днес следобед срещу водачките в схемата Марина Колб и Надя Колб (Украйна).