Григор Димитров срещу Кокинакис във втория кръг

16 Ян., 2024
38 преглеждания

Представителят на домакините Танаси Кокинакис ще се изправи срещу Григор Димитров във втория кръг на Откритото първенство на Австралия.Заемащият 80-о място в световната ранглиста победи австриеца Себастиан Офнер в първия кръг със 7:6(1), 2:6, 6:7(4), 6:1, 7:6(8) в изключително оспорван двубой, продължил четири часа и 21 минути.27-годишният Кокинакис спечели първия сет след тайбрек, но допусна обрат до 1:2. Себастиан Офнер изравни след два пробива във втората част и се наложи в третата след тайбрек.

Австралийският тенисист бе категоричен в четвъртия сет, даде само гейм на Офнер и изравни за 2:2 части. Петият сет бе много оспорван и премина без пробиви, а в тайбрека австралиецът поведе с 5:3, допусна изоставане от 6:7, но успя да стигне до победата след 10:8 точки.Кокинакис пласира 26 аса срещу 15 за Офнер, направи по-малко непредизвикани грешки – 32:61, а австриецът имаше предимство при реализираните печеливши удари – 77:43.13-ият поставен в Мелбърн Григор Димитров и Танаси Кокинакис не са се изправяли един срещу друг до момента.