Ива Иванова се класира за четвъртфиналите на AO

24 Ян., 2024
27 преглеждания

Ива Иванова се класира за четвъртфиналите на сингъл при девойките на Откритото първенство на Австралия по тенис. Българката победи със 7:5, 4:6, 6:4 Аспен Шуман от САЩ. Срещата продължи 2 часа и 9 минути. Иванова направи страхотен обрат от 2:4 до 6:4 в третата решаваща част.

Това е трета поредна победа за Ива на турнира. За място на полуфиналите Иванова ще играе срещу №12 в схемата Мингъ Сю от Великобритания.На осминафиналите на сингъл при юношите Анас Маздрашки изигра силен мач, но отстъпи с 1:6, 6:3, 3:6 на №2 в схемата и №6 в световната ранглиста Николай Будков Кяер от Норвегия. Преди този мач Маздрашки записа четири поредни победи без да загуби сет.

Той постигна две победи в основната схема и две победи в квалификациите.Йоана Константинова отпадна на четвъртфиналите на двойки при девойките. Българката и и Теодора Костович от Сърбия отстъпиха с 2:6, 4:6 на третите поставени американки Тайра Грант и Ива Йович.