Григор Димитров се справи и с Шевченко за място на полуфиналите

16 Февр., 2024
22 преглеждания

Григор Димитров постигна трета поредна победа и се класира за полуфиналите на турнира на твърди кортове в Ротердам от сериите АТП 500 с награден фонд с награден фонд 2.29 милиона евро.Българинът победи на четвъртфиналите със 7:6(2), 3:6, 6:4 над №57 в световната ранглиста Александър Шевченко от Казахстан. Срещата продължи 2 часа 2 минути.

Преди този мач Димитров записа двусетови победи над №48 в света Лоренцо Сонего от Италия и №86 в Мартон Фучович от Унгария. Това е победа №13 от 15 мача за Димитров от началото на годината.Така за втора поредна година и общо за четвърти път Димитров стига до полуфиналите на турнира в Ротердам. Това е една от любимите надпревари на българина, като той игра финал тук през 2018 година, когато загуби от Роджър Федерер.

На полуфиналите Григор ще играе срещу №2 схемата Андрей Рубльов (Русия) или №5 Алекс Де Минор (Австралия). Първата част между Димитров и Шевченко премина без точки за пробив и се стигна до тайбрек. В него Григор поведе с 6:2 точки и от първата си възможност спечели първия сет. Българинът изостана с 0:3 в началото на втората част.

При 3:5 Димитров изпусна две възможности да върне пробива, а Шевченко от петия си сетбол успя за изравни резултата в сетовете. Третата решителна част премина без точки за пробив до 5:4 в полза на Димитров. Тогава Григор поведе с 40-0 при сервис на Шевченко и от първия си мачбол затвори мача в своя полза.