Отложиха за четвъртък доиграването на двубоя на Григор Димитров

10 Апр., 2024
15 преглеждания

Двубоят от втория кръг на Мастърс 1000 турнира в Монте Карло между Григор Димитров и Миомир Кецманович ще бъде доигран в четвъртък, обявиха организаторите. Срещата започна в сряда следобед, като при резултат 6:4, 2:1 в полза на Димитров беше прекъсната заради дъжд. В продължение на около 3 часа организаторите изчакваха метеорологичните условия да се подобрят и тенисистите да могат да се върнат на корта и да довършат започнатото, но в крайна сметка това няма да се случи днес. Още един двубой от втория кръг ще бъде доигран утре: Холгер Руне срещу Сумит Нагал.

Именно победителите от тези две срещи ще се срещнат на осминафиналите, които също трябва да се състоят в четвъртък!Срещу Кецманович Димитров навакса ранно изоставане и след два осъществени пробива се поздрави с успех в първия сет с 6:4 след 45 минути игра. В първите три гейма на втората част пробиви нямаше, а след тях дойде и дъждовната пауза, отложила впоследствие развитието на двубоя за утре.