Джокович взе сладък реванш от Музети

11 Апр., 2024
15 преглеждания

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите Мастърс 1000 в Монте Карло, след като победи италианеца Лоренцо Музети със 7:5, 6:3. Мачът на сърбина не бе съвсем лесен, тъй като италианецът направи пробив още в първия гейм, а след това го затвърди с 2:0. Музети водеше до 4:2, а Джокович все пак върна пробива в осмия гейм за 4:4. Опитът на сърбина му помогна да стигне до още един пробив и да избегне тайбрек в първата част.

Вторият сет започна с разляна на пробива, от които печеливш излезе Джокович, който дръпна с 3:1. Музети не се предаде и намали до 4:3, но сърбинът отново взе подаването на съперника и затвори мача с 6:3 за малко по-малко от две часа.По този начин Джокович взе реванш за поражението от Музети в третия кръг миналата година.В следващата фаза Джокович ще играе срещу австралиеца Алекс Де Минор.