Изабелла спечели след обрат

11 Авг., 2016
356 преглеждания

Изабелла Шиникова записа трудна победа във втория кръг на тенис турнира в Хехинг, Германия, който е с награден фонд 25 000 долара.Водачката в схемата преодоля след обрат Денис Хазанюк от Израел с 4:6, 6:4, 6:4 след почти три часа игра.Българката отстъпи в първия сет, а във втория проби в десетия гейм, за да изравни частите. В третия Хазанюк поведе с ранен пробив, но Шиникова намери сили да го върне при 3:4, след което не загуби гейм.

Втората ни ракета направи и още един брейк и сервираше за победата. Тя поведе с 40:15 и реализираоще първия си мачбол.Успехът донесе на Изабелла 9 точки за световната ранглиста, където е на 146-ото място тази седмица.На четвъртфинал националката за „Фед къп“ очаква победителката от двубоя между 37-годишната Пати Шнидер (Швейцария) и №8 в схемата Анастасия Грималска (Италия).