Григор смачка Симон за малко повече от час

16 Авг., 2016
376 преглеждания

Григор Димитров започна с експресна победа участието си на „Мастърс 1000” турнира на твърди кортове в Синсинати. В среща от първи кръг, най-добрият български тенисист се наложи с изразителното 6:1, 6:3 над Жил Симон. Двубоят продължи 75 минути и премина изцяло под диктовката на Димитров, който нито за момент не допусна колебания. Българинът изигра може би най-добрия си сет от началото на годината и успя да открие резултата след 6:1 в своя полза, реализирайки цели 3 пробива.

През втората част Симон бе по-равностоен, но пробив за 3:1 в полза на Григор се оказа напълно достатъчен за него, за да успее в последствие да затвори сета и мача. Нито веднъж тази вечер Димитров не загуби подаването си. Нашето момче показа отлична игра при начален удар, което беше сред големите му минуси в предишните надпревари. Победата е трета за Григор Димитров над Симон от 8 мача.

любопитен е фактът, че и трите успеха на българина са през тази година – Бризбън, Уимбълдън и Синсинати. Благодарение на успеха Димитров си заслужи 45 точки за ранглистата и близо 30 000 долара от наградния фонд. Българинът има да защитава достигане до трети кръг в Охайо от миналия сезон. Следващият съперник на Гришо ще бъде победителят от двубоя Фелисиано Лопес (Испания, №16) – Миша Зверев (Германия).