Приказката за Дел Потро продължава

4 Сеп., 2016
406 преглеждания

Хуан Мартин дел Потро се класира за осминафинал на US Open, след като победи със 7:6 (3), 6:2, 6:3 Давид Ферер.По този начин аржентинецът достига до втора седмица на турнир от Големия шлем за първи път от Уимбълдън 2013. Дел Потро имаше нужда от два часа и 24 минути, за да се поздрави с успеха.Шампионът от US Open 2009 имаше труден старт и Ферер успя да поведе с 5:2 гейма.

Дел Потро обаче не се предаде и върна пробива, след което доведе първия сет до тайбрек, в който успя да се наложи със 7:3 точки. От тук до края на мача за „Кулата от Тандил” беше значително по-лесно и той успя да се поздрави с успеха. В спор за място на четвъртфинал Дел Потро ще се изправи срещу една от младите звезди на АТР Доминик Тийм. Двамата имат само един мач до момента, в който аржентинецът се наложи (на клей в Мадрид тази година).