Мъри би Григор в зрелищен спектакъл

21 Сеп., 2016
446 преглеждания

Григор Димитров и Анди Мъри изиграха страхотен шоу двубой в Глазгоу, в който очаквано победата отиде на страната на домакина и организатор на зрелището – Анди Мъри. Шотландецът се наложи с 4:6, 6:4, (10-8) пред препълнената зала в столицата на Шотландия. Двубоят между двамата бе с благотворителен характер, като всички спечелени средства ще отидат за хора в беда. Хилядите зрители в Глазгоу има за какво да са доволни, тъй като освен победа на техния любимец станаха свидетели на невероятни точки, повечето от които дело на Спортист №1 на България.

Григор взе първия сет с пробив в решаващ момент – при 5:4. Във втората част шотландецът поведе с 3:1, Димитров изравни за 3:3, но веднага след това хасковлията допусна пробив. Мъри поведе с 5:3, Димитров съкрати аванса на съперника си на 4:5, но все пак двукратният олимпийски шампион затвори втория сет с помощта на своя сервис. Така победителят трябваше да бъде решен в дълъг тайбрек до 10 точки.

В него Мъри контролираше резултата и се наложи 10-8 точки.ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ!