България на четвъртфинал за Купа Дейвис

28 Сеп., 2016
305 преглеждания

Националният отбор на България по тенис за юноши до 16 години се класира на четвъртфиналите на юношеската Купа „Дейвис“, които се провеждат в Будапеща.Съставът ни записа втора победа в група „С“ – този път срещу Мароко! България поведе на първенеца на Африка с 2-0 успеха.Първо Леонид Шейнгезихт се наложи над Ашраф Нафаа с 6:3, 6:3.

След това първата ни ракета Адриан Андреев бе още по-категоричен и надделя над Суфиан ел Месбахи без да загуби гейм – 6:0, 6:0. В отбора ни е и Йоан Георгиев, а капитан на тима ни е Пресиян Коев.В другия мач Аржентина дръпна с 2-0 на Китай и така България и южноамериканците са недостижими с по две победи.Утре националите се изправят срещу аржентинците за определяне на първенеца в групата.